Χορευτικός Τομέας Ε.Μ.Π

Ο Χορευτικός Τομέας του Ε.Μ.Π. είναι μια χορευτική νεανική ομάδα που ιδρύθηκε το 1990 υπό την αιγίδα του Μουσικού Τμήματος του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου με σκοπό την εκμάθηση των ελληνικών και ξένων χορών στους φοιτητές. Τα μαθήματα είναι δωρεάν και πραγματοποιούνται σε χώρους του Πολυτεχνείου, ενώ οι δάσκαλοι προσφέρουν ανιδιοτελώς τις υπηρεσίες τους με μοναδικό κίνητρο την αγάπη για το χορό.

Αποκριάτικο Party Χορευτικού Τομέα ΕΜΠ - 2018

Posted by Χορευτικός Τομέας Ε.Μ.Π on Tuesday, 30 January 2018

Αν έχετε βαρεθεί να βλέπετε όλο τις ίδιες φάτσες όταν χορεύετε, καιρός να τις αλλάξουμε. Βάζουμε τον χώρο, τη μουσική και το ποτό, βάζετε τον χορό και ό,τι πιο τρελό και παλαβό σε μεταμφίεση μπορείτε να σκεφτείτε και πάμε να το κουνήσουμε στο πιο χορευτικό party μασκέ που θα βρείτε!

Περιμένουμε όλους εσάς, τους φίλους σας, τα αμόρε σας, τους μακρινούς συγγενείς που βρήκατε στο Πάμε Πακέτο και τις ενδυμασίες σας κατευθείαν από Δαφνί μεριά, στο Κυλικείο Τοπογράφων Μηχανικών 100 μέτρα από την είσοδο Ζωγράφου της Πολυτεχνειούπολης.

Μουσική παντός είδους και σε καρναβαλική διάθεση θα παίζει ο Dj Prince Nikola, ενώ στην είσοδο και στα bars θα βρείτε τους ακόμα πιο τρελαμένους δασκάλους του Χορευτικού Τομέα!

Είσοδος: 5 ευρώ με ποτό

Πρόσβαση στον χώρο -Η πύλη Κατεχάκη θα παραμείνει ανοιχτή για πεζούς και οχήματα όλο το βράδυ. -Η πύλη Ζωγράφου θα είναι ανοιχτή μόνο για πεζούς (λεωφορεία που βολεύουν : 608,230)!

Αίτηση Εγγραφής

Μπορείτε να κατεβάσετε από εδώ την αίτηση εγγραφής στα μαθήματά μας, και να μας την φέρετε συμπληρωμένη

Πρόγραμμα Μαθημάτων

Πρόγραμμα 2017 - 2018 PDF

Salsa Α 17:00 - 18:30 Έξαρχος Λήδα  
Latin Ballroom A 18:30 - 20:00 Κονιδάρη Ξένια Ρούνης Δημήτρης
Latin Ballroom Β 20:00 - 22:00 Γκουζούνη Βαλένα Σωτηρόπουλος Γιώργος
Κρητικά Α 19:00 - 20:30 Αραχωβίτη Βάσια  
Κρητικά Γ 20:30 - 22:00 Αραχωβίτη Βάσια Τριπαλιτάκης Κωνσταντίνος
Salsa Β 17:00 - 18:30 Αγγελακόπουλος Μπάμπης Έξαρχος Λήδα
Latin Ballroom A 18:30 - 20:00 Οικονόμου Μάρθα Σουξές Θεόδωρoς
Παραδοσιακά Α 20:00 - 22:00 Λιάκος Δημήτρης  
Παραδοσιακά Β 19:00 - 21:00 Κάλλος Αντρέας Φάββα Αναστασία
Χορευτική Ομάδα Παραδοσιακών 21:00 - 23:00 Δανιηλίδης Δημήτρης  
Κρητικά Β 19:30 - 21:00 Κερασιώτη Λαμπρινή Τριπαλιτάκης Κωνσταντίνος
Τµήµατα Α : Αρχάριοι
Τµήµατα Β : Προχωρημένοι (τουλάχιστον 1 χρόνος εμπειρία στο ίδιο τµήµα)
Τµήµατα Γ : Συμμετοχή κατόπιν συνεννοήσεως με τους δασκάλους
Έναρξη μαθημάτων: Δευτέρα 9/10/2017
Που θα μας βρείτε